---
title: Wanner Hydra-Cell oppdateres til PRO versjon
description: Wanner Hydra-Cell oppgraderes til Wanner Hydra-Cell PRO
---

[Fuglesangs Blogg ](https://www.fuglesangs.no/blogg)

# [Wanner Hydra-Cell oppdateres til PRO versjon](https://www.fuglesangs.no/blogg/wanner-hydra-cell-går-pro)

 Skrevet av [Fuglesangs AS](https://www.fuglesangs.no/blogg/author/fuglesangs-as) | 30.apr.2024 12:58:00

**Hydra-Cell® Pro: En ny generasjon Hydra-Cell teknologi (oppdatert 13.8.24)**

De gode egenskapene til Hydra-Cell pumpene har nettopp blitt enda bedre.

Etter mange år med «Kel-cell» baserte hydrauliske stempler i pumpene sine, har Wanner videreutviklet denne teknologien som nå også implementeres på de mindre modellene i G-serien (G10, G25 og G35), etter å ha vært gjennomprøvd på G15 og G66 pumpene.

Navnet endres dermed til** Hydra-Cell® Pro**

Pumpemodeller som er berørt: G10, G12, G25, G35, P400, P600, P700 og andre OEM-versjoner.

**HVA ER HYDRA-CELL® PRO?**

Wanner™ Hydra-Cell® Pro-pumpemodeller tåler forbigående blokkering eller innsnevring av væskeinntak, har forbedret priming og gir økt volumetrisk effektivitet ved lav hastighet, samt høyere energieffektivitet sammenlignet med ikke-Pro-modeller.

Endringene i en Hydra-Cell® Pro pumpe er tredelt:

- Dobbel fjær: Denne patenterte teknologien gir Hydra-Cell Pro-stempelet avansert membranposisjonskontroll (ADPC). Ved å bruke to trinn med forspenningstrykk oppnår man forbedret hydraulisk priming under normal drift samtidig som man beholder Kel-Cell teknologiens evne til å takle blokkerte eller innsnevrede innløpsforhold.
- Reduserte ventillommer: Kommer nå som standard for alle pumpekonfigurasjoner, og gir mye bedre kompresjonsforhold. Dette reduserer akkumulering av faste partikler og senker risikoen for damplås. I tillegg bidrar det også til bedre priming av pumpen ved kjøring på lave hastigheter og på modeller som har de minste kamakslingene.
- Oljeslisse fjernet i sylinderhus: Dobbeltfjær-teknologiens primingevne har gjort oljeslissen for trykkutjevning unødvendig. Ved å fjerne denne slissen forhindres oljen i å forbipassere stempelet ved hvert slag. Dette betyr effektivitetsforbedringer på alle ytelsespunkter, men spesielt ved lave hastigheter og ved høye trykk.

**NÅR SKJER DETTE?**

Alle nye bestillinger for aktuelle pumper i G-serien vil bli levert som Hydra-Cell Pro som standard fra februar 2024. Det femte sifferet i bestillingskoden vil endres fra en "K" eller "R" til en "P" i produktdokumentasjon, datablader og brosjyremateriell.

**ER DET BAKOVERKOMPATIBELT?**

Absolutt. Et Hydra-Cell Pro-stempel kan installeres i en hvilken som helst eksisterende D/G10-pumpe, og fungerer minst like bra som den opprinnelige.

Interne komponenter i et Hydra-cell Pro stempel, Kel-Cell stempel og et førstegenerasjons stempel vil ikke nødvendigvis være kompatible med hverandre, så det anbefales på det sterkeste å bytte ut hele stempelet i stedet for enkeltkomponenter ved behov for service.

Et sylinderhus uten oljeslisse krever Hydra-Cell Pro-stempler for at det skal fungerer korrekt.

Ventilplater med reduserte ventillommer kan brukes med tidligere generasjoner av Hydra-Cell-teknologi, men fungerer best med Hydra-Cell Pro.

Hele pakken med ytelses- og effektivitetsforbedringer vil ikke realiseres før alle Hydra-Cell Pro-komponentene er implementert: Ventilplate med reduserte lommer, sylinderhus uten oljeslisser og Hydra-Cell Pro stemplene

Vår anbefaling vil være å bestille et nytt sylinderhus og ventilplate med redusert lomme i forkant av neste vanlige vedlikeholdssyklus for å oppgradere hele pumpen på en gang.

**HVILKE DELER ENDRES?**

Se skisse nedenfor for hva du kan forvente å se i en Hydra-Cell Pro G10 pumpe.

Dette bildet viser endringene for en standardkonfigurasjon. For OEM-tilpassede pumper, kontakt din salgsrepresentant.

 

[Vis hele posten](https://www.fuglesangs.no/blogg/wanner-hydra-cell-går-pro)

```json
{
  "@context" : "http://schema.org",
  "@type" : "BlogPosting",
  "author" : {
    "@type" : "Person",
    "name" : "Fuglesangs AS"
  },
  "dateModified" : "2024-08-13T10:33:54.725Z",
  "datePublished" : "2024-04-30T12:58:00Z",
  "headline" : "Wanner Hydra-Cell oppdateres til PRO versjon",
  "image" : {
    "@type" : "ImageObject",
    "height" : 1200,
    "url" : "https://5051652.fs1.hubspotusercontent-na1.net/hubfs/5051652/HCP%20Seal-less_center_color.png",
    "width" : 2400
  },
  "mainEntityOfPage" : "https://www.fuglesangs.no/blogg/wanner-hydra-cell-går-pro",
  "publisher" : {
    "@type" : "Organization",
    "logo" : {
      "@type" : "ImageObject",
      "height" : 60,
      "url" : "/hs/hsstatic/content_shared_assets/static-1.4092/img/default-amp-logo.png",
      "width" : 60
    },
    "name" : "Fuglesangs Blogg"
  }
}
```